Atostogos!

Organizuojama išvyka į Klaipėdą

Rugpjūčio 22 d. Joniškio Trečio amžiaus universiteto Kraštotyros ir turizmo fakultetas organizuoja išvyką į Klaipėdą. Lankysimės Botanikos sode, muziejuose, plaukiosime laivu po Klaipėdos uosto akvatoriją. Išvykstame rugpjūčio 22 d., 6:00 val. nuo „Žilvino“ restorano. Išvykos kaina 20 eurų.
Registruotis telefonais (8613) 88683 ir (8616) 50076 iki liepos 16 dienos.

Pagarbiai Ričardas Gailevičius

Mūšos tyrelio pažintiniu taku ....

 Labai džiaugiuosi, kad mokslo metų pabaigai kolektyvas pasirinko edukacinę programą „Mokymo metodai ir jų pritaikymas Joniškio rajono kraštovaizdyje“ - pažintinį taką per pelkę. Juk pelkės ir jų gamta turi savo žavesio, kuriam dauguma žmonių nėra abejingi, o ypač kai susiduri su tokia pelkės platybe, besikeičiančia augmenija...
Pilni entuziazmo, geros nuotaikos, kupini žingeidumo, pasiėmę priemonių nuo kaitrios saulės, troškulio, išsiruošėme į kelionę lydimi Pelkių Laumės, kuri kelionės metu mums be galo daug pasakojo, rodė, viliojo, būrė... Tako pradžioje radome apžvalgos bokštą, į kurį pakilus apžiūrėjome pelkę iš aukštai. Žygiuojant taku atsivėrė skurdi pelkės augmenija – samanos, mažaūgės pušaitės, keletas berželių. Informaciniai stendai pasakoja, kad šioje pelkėje veši nemažai saugomų augalų rūšių bei gyvena nemažai retų paukščių. Eiti visiems drauge nors ir karšta, bet smagu. Aplankėme Miknaičių ežerą, kuris yra vienintelis natūralus ežeras Joniškio rajone. Ežeras didelis, apsuptas gaiviai žalios žalumos. Apėjus dalį ežero, taku vėl keliavome per pelkę, kur skurdžią augmeniją pamažu pakeitė vešlesnė. Nuo koplytėlės kelionę tęsėme jau mišku. Čia augalija kitokia: daug mėlynių, pataisų ir paparčių. Deja, niekaip nepavyko išvengti miško gyventojų – uodų! Laimė, kad turėjome natūralų gvazdikėlių purškalą jiems atbaidyti, kuriuo aprūpino Rimantas, kuris domisi natūraliomis apsaugos priemonėmis nuo jų. Aplankėme Tyrelio akmenį, kur kiekvienas sugalvojome norą (tikimės, kad jie išsipildys ), partizanų buveines.
Take sugaišome keturias valandas, ir nuėjome apie 9 kilometrus. Tuo mūsų išvyka nesibaigė... Turėjome nuostabų laiką svečiuose pas Laumę, kur susipažinome su jos buitimi, senoviniais rakandais, mušėme sviestą, dainavome nuostabias lietuvių liaudies dainas.
Tikiuosi, kad ir toliau Švietimo centro kolektyvas, pailsėjęs nuostabiame Mūšos tyrelio parke, po vasaros atostogų sugrįš į būrį ir džiugins savo kolegas naujais darbais, mintimis, projektais, veiklomis.

Audronė

Organizuojama išvyka į Ukrainą

  Rugpjūčio 3-6 dienomis Joniškio Trečio amžiaus universiteto Kraštotyros ir turizmo fakultetas organizuoja išvyką į Ukrainą, į Lvovą. Išvykstame rugpjūčio 3 d. nuo „Žilvino“ restorano. Išvykos kaina 165 eurai.
Registruotis telefonais (8613) 88683 ir (8616) 50076 iki liepos 2 dienos.

Pagarbiai Ričardas Gailevičius

Apklausa

Kokių žinių labiausiai norėtumėte įgyti kvalifikacijos tobulinimo renginiuose?