Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ilgalaikių stažuočių sistema Ispanijoje

Įgyvendinant projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (III etapas) 13 Lietuvos švietimiečių grupė dalyvavo penkių dienų stažuotėje Ispanijoje, Galisijos regione.

Joniškio švietimo centras (Lietuvoje du tokie centrai) jau du metus iš eilės turi stažuotojus. Stažuotėms vadovavo R. Grigaliūnienė. 2013 metų stažuotė pripažinta geriausiai pavykusi Lietuvoje. Todėl R. Grigaliūnienė gavo dovanų stažuotę į Ispaniją. Programos tikslas – susipažinti su Ispanijos pedagogų kvalifikacijos tobulinimo sistema, ilgalaikių pedagogų kvalifikacijos tobulinimo stažuočių įgyvendinimo ir vykdymo praktika, rezultatų vertinimu ir įgyti praktinių įgūdžių organizuojant tokias veiklas.

Galisijos regionas yra šiaurės vakaruose. Šiame regione vertinamos tradicijos. Ir vieną svarbiausių vietų užima tobulinimasis dirbti su naujomis technologijomis, naudojant jas tiek ugdyme, tiek pramonėje.

Stažuotėje turėjome ypatingą galimybę susitikti ir pabendrauti su labai šiltu žmogumi – Lietuvos garbės konsulu Dr. Rafael Jose de Espona.

Dalyvavome oficialiame priėmime su Galisijos regiono Švietimo ministru ir ministerijos darbuotojais. Susitikimuose diskutavome apie pedagogų kvalifikacijos tobulinimą, stažuotes, studentų praktiką. Susitikome su Universiteto Edukologijos fakulteto atstovais, Ugdymo ir mokyklų organizavimo departamentu. Vyko vizitai į darželius, pradines bei vidurines mokyklas, profesinio mokymo centrą. Lankėmės ir analizavome veiklas kvalifikacijos tobulinimo institucijoje CAFI Santjago de Compastelo mieste ir Pontevedroje. Aplankėme Vigo universitetą, kur mokosi būsimieji pedagogai.

Sužavėjo piligrimų kelias ir dvasinė stotelė – Katedra.

Ispanija  2014-05-26-30

Apklausa

Kokių žinių labiausiai norėtumėte įgyti kvalifikacijos tobulinimo renginiuose?