Kovo 6-oji Europos logopedų diena

  Pirmą kartą 2004 metais Europos logopedų asociacija (CPLOL) priimdama nutarimą patvirtino, kad kovo 6-ji bus minima kaip Logopedo profesinė diena.
Lietuvos logopedų asociacija į CPLOL įstojo tik 2010 metais, todėl dar mažai žinome apie šią profesinę šventę.


Logopedai yra tie specialistai, kurie dirba su ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikais, su pradinių klasių, o kartais ir vyresniais mokiniais, turinčiais kalbėjimo ir kalbos sutrikimų. Joniškio rajone yra 403 mokyklinio amžiaus mokiniai ir 144 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai, kuriems logopedas tai tas mokytojas, kuris moko ne tik taisyklingai ištarti garsus, kalbėti vaizdingais, rišliais sakiniais, bet padeda vaikams įveikti skaitymo ir rašymo sunkumus, kylančius dėl nepakankamai išlavėjusio arba sutrikusio foneminio suvokimo.
Puikiai visi žinome, kad norint kokybiškai, kūrybiškai, profesionaliai dirbti, reikia gebėti pailsėti, atgauti jėgas ir tuomet su nauju proveržiu vykdyti kilnią Mokytojo misiją.
Joniškio specialiųjų pedagogų (logopedų) metodinis būrelis tradiciškai kasmet susitinka savo kolegų būryje ir profesijos dieną mini įvairiais renginiais. Šiais metais metodinio būrelio pirmininkė Alma Sinkevičienė sukviesdama paminėti profesinę šventę, pateikė kolegėms malonią staigmeną- išgirsti A. Raudonikio meno mokyklos mokytojos Dianos Adomaitienės ir jos mokinių koncertą. Kanklių garsų melodijose paskendo visi rūpesčiai, problemos, sunkumai, o širdis užliejo malonūs jausmai ir prisiminimai... Šventinę nuotaiką sustiprino pedagoginės psichologinės tarnybos psichologės Aušros Sakalienės meno terapijos užsiėmimas.
Mums gera dirbti ir ilsėtis kartu!
Kūrybingumo, nuoširdumo, jautrumo, pagarbos, padėkos linkiu Jums ir Jūsų ugdytiniams!

Joniškio r. švietimo centro pedagoginės psichologinės
tarnybos logopedė metodininkė Laima Paulauskienė

Apklausa

Kokių žinių labiausiai norėtumėte įgyti kvalifikacijos tobulinimo renginiuose?