Suaugusiųjų projektas sėkmingai tęsiasi

 Toliau tęsiamas Joniškio rajono švietimo centro Erasmus+ projektas „Suaugusiųjų skaitmeninės kompetencijos gerinimas mokytojams ir studentams“. Mus, šešis TAU studentus ir dvi mokytojas, lapkričio 5 d. nuskraidino į Nynashamną, Švedijos miestą, pasimokyti ir pasidalinti patirtimi, kaip sekasi vyresnio amžiaus žmonėms naudoti IT užsiėmimuose ir kasdieniame gyvenime. Čia susitikome trys komandos po aštuonis žmones: švedai, ispanai ir lietuviai.


Tik nuskridusios ir įsikūrusios viešbutyje, komandos susitiko Nynashamno suaugusiųjų kompetencijų centre. Čia buvome supažindinti su būsimomis veiklomis ir kultūrine programa. Taip pat pabendravome su komandų nariais. Pavakarieniavę dar pasivaikščiojome jūros pakrante, nes šis miestas – tai uostas, į kurį atplaukia ir dideli krovininiai laivai. Jų pakrovos ir iškrovos darbus galėjome stebėti pro viešbučio langus. Tai tikrai įspūdinga.
Kitą rytą visų grupių susitikimas įvyko miesto savivaldybėje, erdvioje gražioje salėje. Po to prasidėjo mokymai. Per visas viešnagės dienas mokėmės dirbti su trimis kompiuterinėmis programomis:
*švedai mus mokė dirbti su POWER POINT programa. Kūrėme pristatymus su įvairiais efektais ir įvairiomis temomis. Žinoma, mūsų, lietuvių, pristatymuose dominavo Joniškis, Lietuva, jos gamtos grožis.
*ispanai pristatė PADLET programą, į kurią, lyg į tuščią sieną ar drobę galima kelti skaitmeninius užrašus, vaizdo medžiagą, nuotraukas, pristatymus įkelti iš įvairių mūsų prietaisų, dalintis jais tarpusavyje tarp visų komandų narių.
*mūsų mokytoja Rita Šilinienė mokė dirbti su MOVIE MAKER programa, kuri leidžia kurti filmus, pristatyti nuotraukų rinkinius su muzikiniu fonu ir t.t. Po mokymų buvo rodomi visų studentų sukurti darbai, aiškinama, kaip juos galima tobulinti ir kt.
Visa veikla vyko anglų kalba, todėl visų komandų nariams tai buvo didelis iššūkis, bet susitvarkėme visai neblogai.
Įdomi ir gana gausi buvo suplanuota kultūrinė programa. Apie pusantros valandos vyko ekskursija autobusu po Nynashamno mietą, stebėjomės jūros pakrančių grožiu, išgirdome miesto istoriją, grožėjomės Osmo bažnyčios, pastatytos dar viduramžiais, grožiu. Kitą dieną traukiniu vykome į Stokholmą plaukti laivu po miestą, deja, sutrukdė tirštas rūkas, kuris tvyrojo virš Švedijos visas mūsų viešnagės dienas. Bet pasivaikščiojome po miestą ir aplankėme įspūdingiausią Vazos muziejų, kuriame yra atkurtas laivas, išplaukęs 1628 metų rugpjūčio 10 d., nuskendo. Ir tik 1961, po 333 metų buvimo po vandeniu, šis laivas buvo iškeltas, originaliai restauruotas su 700 skulptūrų. Šiandien Vazos muziejus yra didžiausias turistų traukos centras pasaulyje. Vaizdas nepakartojamas.
Ir jau paskutinę dieną autobusu vykome į Sodertalje miestą, kuriame yra įkurtas „Tomo Tito eksperimentas“ – pasaulis be limito. Čia galima pasirinkti: ar pasinerti į kūrybiškumo ir žinių mišinį, ar paprasčiausiai perbėgti pirštais paviršiumi. Toje eksperimentų erdvėje yra ką veikti ir jaunam, ir senam. Tai mums buvo nauja ir be galo įdomu.
Tos penkios dienos Švedijoje lėkte pralėkė. Čia būdami supratome, kad amžius nei mokslui, nei kelionėms, nei bendravimui - ne riba.

Straipsnį parengė užsienio kalbų fakulteto dekanė Vida Vingrienė
Nuotraukos Ritos Šilinienės

Apklausa

Kokių žinių labiausiai norėtumėte įgyti kvalifikacijos tobulinimo renginiuose?